Winners and Finalists

Spartanvitational Winners

2020 Quarantournament School Awards

Toilet Paper Division

  • - Walled Lake Western
    1st Place
    Doug Bevier

  • - Democracy Prep Harlem Prep
    2nd Place
    Norberto Troncoso

Sanitizer Division

  • - The Roeper School
    1st Place
    Dan "The Ninja" Jacobs

  • - Democracy Prep Harlem High
    2nd Place
    Norberto Troncoso

Click here for individual results

2020 School Awards

Big10 Division

  • - Bloomfield Hills
    1st Place
    Danielle Tier

  • - Portage Central
    2nd Place
    Tyler Baas

  • - Walled Lake Western
    3rd Place
    Doug Bevier

Sparty Division

  • - Portage Northern
    1st Place
    Cece Weeks

  • - Divine Child
    2nd Place
    John Burklow & Samantha Moylan

  • - Avondale
    3rd Place
    Zoz Compagnari & Becca Weissman

Red Cedar Division

  • - The Roeper School
    1st Place
    Dan "The Ninja" Jacobs

  • - Grand Rapids City
    2nd Place
    Bill Harris

  • - West Bloomfield
    3rd Place
    Joel Thursam

2019 School Awards

Big10 Division

  • - Bloomfield Hills
    1st Place
    Danielle Tier

  • - Walled Lake Western
    2nd Place
    Doug Bevier

  • - Portage Central
    3rd Place
    Theresa Mills

Sparty Division

  • - Troy High
    1st Place
    Harriet Clark

  • - Portage Northern
    2nd Place
    Cece Weeks

  • - Father Gabriel Richard
    3rd Place
    Elise Boratenski

Red Cedar Division

  • - The Roeper School
    1st Place
    Dan "The Ninja" Jacobs

  • - Manistee
    2nd Place
    Bree Miller

  • - Battle Creek Central
    3rd Place
    Josh Harter & Virginia Platek

2018 School Awards

Big10 Division

  • - Grand Rapids Christian
    1st Place
    Brian Karsten

  • - Wylie E. Groves
    2nd Place
    John Rutherford

  • - Walled Lake Western
    3rd Place
    Doug Bevier

Sparty Division

  • - Anchor Bay
    1st Place
    Dawn Battice

  • - Grand Rapids City
    2nd Place
    Bill Harris

  • - Dexter
    3rd Place
    Mandee Forrester & Debora Marsh

Red Cedar Division

  • - Kalamazoo Central
    1st Place
    Topher Barrett

  • - Okemos
    2nd Place
    Emily Feehery

  • - Holt
    3rd Place
    Brandon Currin

Student Winners